vynárať znova a znova pri prehodnocovaní konceptov dizajnu s kolegami, spolupracovníkmi a klientmi – a to z oprávneného dôvodu. Myšlienka je zvláštna. Prečo by ste mali plytvať prázdnym priestorom na stránke, keď ho možno využiť na niečo iné, napríklad posúvanie dodatočných informácií, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti stránky, alebo využitie dodatočného priestoru na propagáciu viacerých produktov a/alebo služieb. Dôvody, prečo dizajnéri nevkladajú žiadne a všetky prvky na stránku čo najbližšie, je ten, že:
Obsah musí byť ľahko stráviteľný.
Chcete, aby používatelia navštevujúci vašu stránku mohli konzumovať obsah alebo nájsť to, čo potrebujú, bez toho, aby ich to znepokojovalo.Používatelia väčšinou prehľadávajú váš web. S výnimkou blogových príspevkov a novinových článkov, v ktorých používatelia zámerne čítajú veľké bloky textu, používatelia prehľadávajú nadpisy, podnadpisy a obrázky na stránkach, aby našli to, čo hľadajú.
So všetkým obsahom na danej stránke
je dôležité, aby dizajnéri kriticky premýšľali o negatívnom priestore (známom ako „biely priestor“ alebo „prázdny priestor). “ – v podstate celý prázdny, nev Faksu saraksti yužitý priestor na stránke), ako aj na rozdelenie vecí. V dizajne je negatívny priestor absolútne rozhodujúci pre dosiahnutie dvoch vyššie uvedených bodov. Aby sme však skutočne pochopili, prečo je to potrebné v dobrom dizajne, musíme najprv hovoriť o princípe dizajnu, ktorý ide ruka v ruke s negatívnym priestorom: blízkosťou.
Princíp dizajnu blízkosti
Blízkosť je jedným z piatich princípov Gestalt v diz របៀបបង្កើតទំនាក់ទំនងល្អជាមួយអតិថិជនរបស់អ្នក។ ajne. Bez toho, aby sme sa dostali príliš ďaleko do králičej nory, Gestalt Principles sú vrcholným dielom psych. Iológov Maxa Wertheimera, Wolfganga Kohlera a Kurta Koffku z 20. rokov 20. storočia. Vo svojej naj. Ijednoduchšej forme vo vzťahu k týmto princípom je blízkosť zoskupenie súvisiacich prvkov, ktoré sú spo. Ijené, zatiaľ čo prvky, ktoré nesúvisia, sú umiestnené ďalej. Ide o to, že ľudia majú kognitívnu tendenciu pr. Iedpokladať, že objekty a prvky, ktoré sú si navzájom blízke, súvisia s nejakou schopnosťou, a že to robí. Ime zdanlivo okamžite predtým, ako si to uvedomíme. Najlepšie to demonštruje diagram Andyho Rut. Iledgea uvedený nižšie.
Ak to vezmeme ešte o krok ďalej,
nižšie uvedený diagram ilustruje princíp blízkosti, kt a complete list of unit phone numbers orý je pr. Iekonateľný, keď sa do mixu vrhnú ďalšie rozlíšiteľné prvky, ako napríklad farba. Hoci diagram vpr. Iavo zobrazuje oranžové aj čierne bodky, ľudská povaha rozlišuje dve rôzne skupiny na základe ich . I, nie podľa farby.